Ботев с две победи в Елитните юношески групи

Юношите на Ботев постигнаха две победи в Елитните юношески групи. В U19 "канарчетата" се наложиха с 1:0 при визитата си на Верея, а в U17 взеха класически успех с 3:0 при гостуването на Спартак (Плевен).

Двубоят в Стара Загора мина при тотална доминация на "жълто-черните", които пропуснаха множество положения да запишат по-убедителен успех. В 12-ата минута Здравко Жилов отбеляза единственото попадение, след удар от 10 метра.

До края на първата част с пропуски се отчетоха Здравко Дерменов и Иван Кирев. През второто полувреме превъзходството на ботевистите не бе използвано и те изтърваха още няколко ситуации, а най-фрапатните пропуски направиха Димитър Богданов и Петко Гешев.

В Плевен момчетата на Стефан Стоянов продължиха победата си серия и взеха заслужена победа срещу Спартак. Кристиан Добрев откри резултата, след като завърши великолепна многоходова акция между Димитър Пройчев, Иван Василев и Димитър Тонев. Малко по-късно Добрев асистира на Иван Василев за 2:0.

До полувремето Слави Шопов направи невероятен пропуск на празна врата. През вторите 40 минути пловдивчани се скъсаха да пропускат, а удар на Крис Добрев се отклони от гредата. Малко преди края Васил Пунарджиев оформи крайното 3:0.