Ботев е на полуфинал за Купата при набор 2001 (галерия)

Ботев се класира за полуфиналите в турнира за Купата на БФС при набор 2001. В четвъртфинален мач-реванш "канарчетата" завършиха 0:0 при гостуването си на Сокол (Марково) и с общ резултат 6:1 продължават напред.

Заради падналия сняг двата тима се разбраха и реваншът да се играе на изкуствения терен в "Коматево". "Жълто-черните" отново доминираха, но особено през втората част изтърваха невероятни положения пред вратата на "соколите".

Наставникът на "канарчетата" Стефан Стоянов даде почивка на част от основните си футболисти. Извън групата за срещата със Сокол остана нападателят Кристиан Добрев, който отново попадна в групата на представителния тим за предстоящия сблъсък с Верея.

Първото полувреме премина в приспивно темпо, в което головите ситуации бяха малко. В 9-ата минута Петър Караангелов стреля от 20 метра, топката се отклони в напречната греда и тупна зад голлинията, но това остана незабелязано от съдийската бригада и попадението не бе зачетено.

В 13-ата минута играч на "червено-белите" напредна по левия фланг, навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл стреля, но неточно. В 18-ата минута Габриел Земярски пусна към Станислав Шопов, който елегантно финтира защитник и намери Даниел Иванов, а нападателят от 15 метра шутира над вратата.

В 28-ата минута Благовест Данчев изпълни свободен удар, но топката премина на сантиметри от страничния стълб. До почивката момчетата на Стефан Стоянов стигнаха до няколко разбърквания пред вратата на Сокол, но до нещо по-интересно така и не се стигна.

През вторите 40 минути "жълто-черните", които играха в резервния си черен екип, вдигнаха оборотите и започнаха да редуват положения.  В 46-ата минута Благовест Данчев намери Слави Шопов на границата на наказателното поле, но националът стреля над целта.

3 минути по-късно Шопов отново се размина с попадението, след като ударът му с глава мина на метър от страничната греда. В 55-ата минута Мартин Русев подаде към Габриел Земярски, който остана очи в очи с вратата, но шутира покрай вратата.

В 58-ата минута Благовест Данчев на свой ред стреля от 15 метра, а вратарят на символичните домакини спаси. След нови 120 секунди Димитър Балинов проби отдясно и центрира към Габриел Земярски, капитанът овладя и отправи диагонален удар, а защитник от голлинията изби.

В 65-ата минута множеството пропуски на Ботев можеше да бъдат наказани, но нападател на Сокол пропусна сам срещу Мартин Панев, който спаси удара му. Последваха два шута на Благовест Данчев към вратата, но и двата минаха покрай гредата.

В 76-ата минута топката все пак влезе във вратата на Сокол, но попадението на Димитър Балинов правилно бе отменено заради засада. Малко преди края Габриел Земярски отправи диагонален удар, който бе спасен от вратаря.

По този начин Ботев продължава към полуфиналите, които ще се играят през пролетта на 2017 година. Останалите реванши ще се изиграят в средата на декември.