Ботев се справи с тежкия терен и взе три точки във Враца при U19

Ботев се наложи с 3:0 при гостуването си на Ботев (Враца) в среща от 6-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на намиращия се в покъртително състояние помощен терен на стадион "Христо Ботев" във Враца.

Домакините бяха предвидили срещата да се проведе на много лошия терен, въпреки че централният терен бе свободен. Момчетата на Тодор Киселичков обаче успяха да се справят с условията и заслужено се поздравиха с крайния успех.

В първите минути "канарчетата" наложиха натиск, като стигнаха до множество статични положения, но до гол не се стигна. Такъв падна в 35-ата минута, а точен бе Илиян Томов.

Второто полувреме стартира с няколко пропуска за "жълто-черните", преди в 65-ата минута Милен Златков да покачи на 2:0. В 85-ата минута Златков вкара втория си гол за крайното 3:0, а малко преди края Симеон Симеонов отрази единствения опасен удар към вратата си.