Ботев с престижна победа над Фенербахче при набор 2004, "канарчетата" със загуба от "фенерите" при набор 2003

Юношите на Ботев записаха победа и загуба срещу Фенербахче в контролни срещи. Двубоите се играха на един от естествените терени на базата на "фенерите" в Истанбул.

"Канарчетата" от набор 2004 постигнаха престижен успех с 1:0 над връстниците си от турския гранд. Единственото попадение в двубоя реализира Никола Гелин, като младият нападател вчера вкара два гола и на Галатасарай.

В срещата между формациите до 15 години на двата клуба Фенербахче се наложи с 3:0. Домакините играха по-агресивно от "канарчетата", като вкараха едно попадение през първата част и още две след почивката.

Във вторник (13.02) юношите на Ботев от набор 2004 направиха 2:2 с връстниците си от Галатасарай, а при U15 ботевистите отстъпиха с 0:3 от "червено-жълтите".