Ботев удари Локомотив и направи огромна крачка към златните медали в U17, три точки делят "канарчетата" от титлата (галерия)

Ботев направи решителна крачка към титлата в Елитната юношеска група до 17 години! В среща от 26-ия кръг "канарчетата" се наложиха с 2:1 над Локомотив (Пловдив). Двубоят се игра пред около 150 зрители на изкуствения терен в парк "Лаута".

С постигнатата победа "жълто-черните" се нуждаят от само три точки в оставащите четири кръга, за да грабнат златните медали. Още следващия кръг ботевистите се изправят срещу втория в таблицата ЦСКА-София, а след това играят последователно със Сокол (Марково), Етър и Пирин.

Победата над градския съперник не дойде никак лесно, а "канарчетата" изпитваха огромни затруднения срещу сгъстената отбрана на "смърфовете". Особено през първата част момчетата на Стефан Стоянов така и не намираха пролука през отбраната на Локомотив, като домакините играха с 11 човека в собствената си половина.

В 6-ата минута ботевистите организираха атака с едно докосване и Слави Шопов навлезе в наказателното поле, но вратарят на "черно-белите" скъси дистанцията и отрази удара. В 22-ата минута Шопов центрира от корнер и Тодор Петков засече с глава, но покрай вратата.

Домакините отговориха минута по-късно с удар от 22 метра, отразен от Милко Баданов. В 25-ата минута удар на Димитър Пройчев премина встрани от вратата. В 31-ата минута вратарят на "черно-белите" излезе неразчетено напред, Благовест Данчев овладя и центрира към Иван Василев и нападателят шутира, а защитник от голлинията изби.

В 33-ата минута късметът отново обърна гръб на ботевистите, след като Димитър Пройчев засече с глава центриране от корнер, а топката се отклони от напречната греда. С всяка изминала минута натискът на "канарчетата" се засилваше, а домакините ритаха топката на посоки. Въпреки това, до гол до края на първата част не се стигна.

След почивката ситуацията не се промени особено и ботевистите продължиха да са видимо по-активният отбор. Секунди след старта на второто полувреме Крис Добрев пусна към Атанас Янков по десния фланг, бързоногият футболист напредна и от чиста позиция стреля, но слабо и във вратаря.

Логичното се случи в 45-ата минута, когато ботевистите изпратиха дълга топка към половината на Локомотив, стражът на "смърфовете" не се намеси добре и Иван Василев се пребори с вратаря, след което на празна врата вкара за 1:0. В 49-ата минута центриране от корнер бе засечено от играч на "черно-белите", но Милко Баданов се намеси великолепно и изби.

В 51-ата минута ботевистите ликуваха за втори път. "Жълто-черните" изпълниха късо ъглов удар, Крис Добрев центрира и след кратко разбъркване топката попадна в Атанас Янков, който с удар от близка дистанция не пропусна - 2:0.

В следващите минути се разиграха много неприятни сцени на изкуствения терен на ст. "Локомотив". В 53-ата минута Велко Мичкюров влезе изключително брутално в краката на Станислав Шопов, а десетката в състава на Ботев не му остана длъжен и последва сблъсък между двамата футболисти, а съдията показа директни червени картони и на двамата.

В 55-ата минута се стигна до много грозен инцидент, след като фен на Локомотив влезе в саморазправа с Димитър Тонев от състава на Ботев на самата тъчлиния. В крайна сметка разумът надделя и двубоят продължи, въпреки неприятната ситуация.

В 65-ата минута домакините се върнаха в срещата, след като центриране от корнер хвана неподготвена "жълто-черната" отбрана и Златан Христев вкара за 1:2. В 71-ата минута съдията Боян Славков подмина нарушение в центъра на терена в полза на Ботев, а след това подари фаул пред наказателното поле за Локомотив, който обаче не бе използван от "черно-белите" и ударът мина покрай вратата.

До края на срещата домакините по никакъв начин не успяха да стигнат до нещо пред вратата на Ботев. От своя страна "канарчетата" имаха отлична възможност за трети гол в 79-ата минута, когато Емил Колев пусна към Иво Казаков и роденият през 2002 година нападател стреля от 5 метра, но покрай вратата.

След изиграването на мачовете от 26-ия кръг Ботев остава на върха с актив от 68 точки, следван от ЦСКА-София и Левски с по 59 точки. В следващия кръг Ботев се изправя срещу ЦСКА-София, като при победа ботевистите ще прегърнат предсрочно купата. Часът и датата на срещата ще бъдат уточнени допълнително.