Шампионският поход на Ботев в U17 продължи, "канарчетата" разбиха Етър в Търново

Ботев разгроми Етър със 7:2 в среща от 28-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра в намиращото се до Велико Търново село Дебелец.

Още преди седмица "канарчетата" си гарантираха шампионската титла в U17, но въпреки това подходиха сериозно към мача с търновци и добавиха нови три точки към актива си.

Домакините успяха да открият резултата, но още до почивката "жълто-черните" водеха с 3:1. През второто полувреме "канарчетата" добавиха четири гола, а домакините вкараха второ попадение малко преди края.

Двама футболисти отбелязаха по три попадения за пловдивчани - роденият през 2001 година Благовест Данчев и с година по-малкият Иво Казаков. Последният гол за шампионите бе дело на Димитър Балинов.

В следващия кръг, който е предпоследен в шампионата, Ботев гостува на Сокол (Марково). Двубоят е на 27.05 от 17:30ч. на стадиона в село Марково.