Ботев се завърна на победния път в U17, "канарчетата" разгромиха Дунав (галерия)

Ботев постигна разгромна победа с 5:0 над Дунав в среща от 20-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

С днешния успех "канарчетата" се завърнаха на победния път след издънката срещу Ботев (Враца) в предишния кръг. "Жълто-черните" запазват лидерската си позиция в шампионата, а в следващите два кръга ще изиграят две тежки дербита - с Локо Пд и Септември.

Въпреки разгромния резултат победата не дойде лесно, а до 60-ата минута резултатът бе равен. В 5-ата минута гостите разтресоха гредата на вратата на пловдивчани след удар от близка дистанция.

В 15-ата минута ботевистите на свой ред удариха гредата след удар на Георги Трифонов. В 22-ата минута Трифонов центрира към Атанас Чернев, който от непосредствена близост стреля над вратата.

Последното интересно положение за първата част бе в 35-ата минута. Тогава Венцислав Богданов центрира отляво, а Стефан Попов от няколко метра прати топката в напречната греда.

През втората част натискът на пловдивчани се засили, а положенията пред вратата на гостите продължиха да летят едно след друго. В 50-ата минута Атанас Стоименов бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, но ударът му бе отразен от стража.

2 минути по-късно нападател на русенци стреля от средна дистанция, но Мартин Панев спаси без проблеми. В 57-ата минута Георги Господинов центрира от корнер, Георги Трифонов засече с глава, а топката мина на сантиметри от гредата.

В следващите минути се изрази истинско голово шоу във вратата на "сините". В 61-ата минута Георги Трифонов бе фаулиран в наказателното поле, а отсъдената дузпа Трифонов превърна в гол - 1:0.

След по-малко от 3 минути "канарчетата" изпълниха късо корнер, Петър Итов центрира отлично и Венцислав Богданов с глава покачи на 2:0. В следващите минути защитникът Петър Шилев заби два гола във вратата на Дунав.

В 68-ата минута бранителят вкара красив гол, засичайки от воле центриране от корнер. В 70-ата минута Петър Итов се отчете с ново брилянтно центриране, а високият защитник се извиси над всички и с глава покачи на 4:0.

Последваха минути без много чисти положения, а крайният резултат бе фиксиран в 88-ата минута, когато Венцислав Богданов центрира отляво, а роденият през 2003 година Милен Николов от движение също записа името си сред голмайсторите.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Мартин Панев, Георги Господинов, Атанас Чернев, Петър Шилев, Венцислав Богданов, Мартин Русев (к), Мартин Иванов, Стефан Попов, Петър Итов, Атанас Стоименов, Георги Трифонов (Пламен Цончев, Милен Николов, Томислав Георгиев, Юсеин Касов)