Ботев изпусна Локомотив при набор 2003, "канарчетата" играха цяло полувреме с човек по-малко

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев и Локомотив завършиха 0:0 в пловдивското дерби от 12-ия кръг на първенството при набор 2003. Срещата се игра на изкуствения терен на базата на "канарчетата" в "Коматево".

Момчетата на Георги Онов доминираха през по-голяма част от мача, като особено през втората част изтърваха множество положения. "Жълто-черните" бяха с човек по-малко през цялото второ полувреме, след като в 32-ата минута Николай Василев бе изгонен с доста пресилен директен червен картон.

През първите 35 минути ботевистите разчитаха предимно на статични положения. "Канарчетата" изпълниха една дузина корнери и свободни удари, но защитата на "смърфовете" успя да се справи с тях, а в средата на полувремето Вили Боев нацели гредата.

През втората част, въпреки че бяха с човек по-малко, "жълто-черните" натиснаха своя съперник, но пропиляха множество отлични положения. В 45-ата минута Марин Найденов остана сам срещу вратаря, но стреля право в тялото му.

Малко по-късно Атанас Стамболов, останал абсолютно непокрит, но на няколко метра от вратата прати топката над напречната греда. От своя страна гостите по никакъв начин не застражиха вратата на "канарчетата".

По този начин Ботев запази лидерската си позиция в класирането и остава на две точки пред градския съперник.