Ботев и Спартак с равенство в контрола (снимки)

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев U19 и представителният отбор на Спартак (Пловдив) завършиха 1:1 в контролна среща. Двубоят се игра на изкуствения терен на базата на "канарчетата" в Коматево и бе първа проверка за "жълто-черните" по време на лятната им подготовка.

В първите минути "гладиаторите" наложиха сериозен натиск и изтърваха няколко положения. В 10-ата минута нападател на Спартак преодоля вратаря Мартин Димитров и остана на празна врата, но защитник в жълто успя да притича и изби топката от краката му. 5 минути по-късно футболист в "червено" остана сам срещу стража на "жълто-черните" и стреля, но Мартин Димитров се намеси отлично и изби.

С течение на времето играта се поизравни, но в 25-ата минута резултатът бе открит, след като играч на символичните гости стреля от сериозна дистанция, топката изненада вратаря на "канарчетата" и се оплете в мрежата. 3 минути по-късно спартаклии направиха прекрасна многоходова атака, която завърши с удар от около 11 метра, но над вратата. В заключителните секунди на първата част възпитаниците на Костадин Видолов стигнаха до равенството. Красимир Здравков получи топката по лявото крило и пусна прострелно подаване към Емил Камберов, който от близка дистанция не пропусна.

След почивката и двамата треньори направиха редица смени, които се отразиха на качеството на играта. Головите положения пред двете врати бяха рядкост. В 53-ата минута, след центриране в наказателното поле на Ботев, топката попадна в играч в "червено", който стреля от 5-6 метра ,но в аут. В 68-ата минута Наско Милев получи директен червен картон, но "канарчетата" не останаха с 10 човека на терена, тъй като главният съдия позволи изгоненият Милев да бъде заменен. В 73-ата минута Иван Андреев получи топката на границата на наказателното поле, завъртя се красиво и стреля, но плътният му удар прати топката над гредата. До края на мача и пред двете врати нямаше чисти ситуации за гол.