Ботев победи Черно море във Варна

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев победи с 1:0 като гост Черно море в мач от 3-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Единственото попадение в двубоя отбеляза Боримир Карамфилов в 78-ата минута.

През по-голямата част от мача "моряците" стояха по-добре на терена. "Сините" изтърваха и доста положения, като в средата на втората част удариха и греда. "Жълто-черните" също имаха ситуации, които също бяха пропуснати. В 78-ата минута Емил Генов даде брилянтен пас към Боримир Карамфилов, който отблизо простреля вратаря на Черно море.

"Доволен съм от резултата, но не съм доволен от играта, която показахме. Футболистите на Черно море взеха може би всички единоборства, бяха много по-настоятелни и желаеха много победата. Не показахме добрата игра от предните срещи.", заяви Георги Андонов след края на двубоя.

Съставът на Ботев: Петър Начев, Даниел Динов, Христо Карачански (к), Валентин Стамболиев, Дисислав Държиков, Христо Янчев, Васил Петров (Боримир Карамфилов), Емил Генов, Иван Андреев (Петър Златански), Сезгин Четин (Радостин Велинов), Атанас Найденов (Костадин Ролев).

В следващия кръг Ботев приема Локо София. Мачът е на 27-ми август от 17:30ч. До момента в първенството "канарчетата" имат 2 победи и 1 равенство.