Ботев Пловдив разгроми Добруджа при U15 (снимки)

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев Пловдив постигна безпроблемна победа с 4:1 над Добруджа в среща от 10-ия кръг на Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на изкуствения терен на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Жълто-черните" бяха много по-добрият отбор на терена и заслужено взеха трите точки. През първата част "канарчетата" вкараха три гола, а след почивката добавиха още един.

Още в първата минута Никола Гелин откри резултата, а малко по-късно отново той удвои. В края на полувремето Никола Илиев от фаул направи аванса на пловдивчани класически.

След почивката гостите върнаха едно попадение, а след него създадоха няколко сериозни положения, но Кристиан Кръстев се намеси блестящо и спаси. В 60-ата минута Мартин Иванов получи извеждащо подаване от Никола Илиев и на празна врата оформи крайния резултат.