Ботев загуби от Национал в U15

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев Пловдив допусна загуба с 0:2 от Национал София в среща от 14-ия кръг на Елитната юношеска група до 15 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Наставникът на ботевистите Георги Онов имаше куп проблеми с контузени състезатели. Заради травми участие в срещата не взеха титулярите Добромир ПавловИван Иванов и Асен Митков.

Гостите откриха резултата още в 5-ата минута, когато Емре Дрянов стреля от 20 метра, Кристиан Кръстев не се намеси по най-добрия начин и топката влетя във вратата на "жълто-черните". Дрянов реализира и второто попадение за своя тим, дошло в 43-ата минута на мача.

В следващите минути "канарчетата" стигнаха до няколко много добри ситуации за гол, като и двете бяха пропуснати от Никола Гелин. В 65-ата минута Никола Илиев също бе близо до това да се разпише, но от чиста позиция пропусна.

По този начин пловдивчани записаха четвърта поредна загуба. В последния кръг от есенния полусезон Ботев гостува на Лудогорец следващата неделя.