Ботев с победа над Пирин в Благоевград

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев победи с 2:1 Пирин 2001 като гост в мач от 6-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на базата на "орлите" в Благоевград.

"Жълто-черните" изиграха един от най-силните си мачове от началото на сезона и заслужено стигнаха до победата.

Резултатът бе открит в 15-ата минута от Виктор Пенчев. Малко по-късно националът нацели и гредата на вратата на "зелените". В началото на втората част "канарите" продължиха да доминират, но противно на показаното на терена домакините изравниха в 68-ата минута.

Въпреки това, възпитаниците на Иван Цветанов продължиха да търсят победата и успяха да стигнат до нея 2 минути преди края с гол на златната резерва Александър Грънчарски. Халфът вкара красив гол, след като засече с глава центриране на близката греда.

По този начин Ботев събра актив 8 точки (2 победи, 2 равенства и 2 загуби), като е с голова разлика 9:9 и заема 7 място във временното класиране. В следващия кръг "жълто-черните" приемат Левски.

Съставът на Ботев: Стамен Бояджиев, Здравко Дерменов, Атанас Ташолов, Атанас Куманов, Димитър Хубинов, Радослав Апостолов, Жак Пехливанов, Йоан Пеев (79` Георги Георгиев), Милко Георгиев (60` Борис Тютюков), Виктор Пенчев (65` Кристиан Димитров), Йосиф Табаков (71` Александър Грънчарски)