Ботев U17 допусна обрат и загуби от Славия в София

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев U17 загуби с 1:3 от Славия U17 в контролна среща. Мачът се игра на изкуствения терен до стадион "Славия" в София.

Двубоят започна добре за "канарчетата" и в 15-ата минута Петър Петков нахлу в наказателното поле на "белите", бе фаулиран от защитник и главният съдия отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Христо Карачански. В самия край на първата част домакините вкараха два бързи гола.

Първо в 37-ата минута след центриране от фаул играч в бяло бе оставен непокрит и от 2 метра изравни, а само 3 минути по-късно след диагонален шут в близкия ъгъл футболист на Славия обърна резултата.

След почивката "славистите" имаха превъзходство и малко преди края стигнаха до трети гол.

Двубоят със Славия заради травма пропусна Йордан Томов, а Васил Тодоров и Дойчин Петров не пътуваха за София заради заболяване.

Съставът на Ботев: Петър Начев (40` Мартин Димитров), Георги Аспарухов (40` Дисислав Държиков), Валентин Стамболиев, Мартин Гьондузов, Христо Карачански, Емил Генов, Георги Герашев, Боримир Карамфилов (55` Даниел Спасов), Христо Янчев, Костадин Ролев (20` Васил Петров - 55` Петър Златански), Петър Петков (40` Иван Андреев).

Във вторник възпитаниците на Георги Андонов ще играят контрола със старшата на Раковски от 16:00ч.