Ботев падна от Пирин 2001

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев загуби с 0:3 гостуването си на Пирин 2001 в мач от Елитната юношеска група до 17 години. Това е втора поредна загуба за "канарчетата", които продължават да се намират в зоната на изпадащите.

Двубоят започна равностойно, но в 15-ата минута "орлетата" откриха резултата, след добро центриране и удар с глава. До края на полувремето "жълто-черните" имаха 2-3 положения за гол, но не съумяха да ги реализират.

След почивката възпитаниците на Иван Кочев продължиха да търсят изравняването. В 13-ата минута на втората част, главният съдия не отсъди чиста дузпа за Ботев. Само 10 минути по-късно Пирин стигна до втори гол, след груба грешка в защитата на пловдивчани. Само няколко минути по-късно резултата стана класически, след нова грешка в отбраната на Ботев.

След мача Иван Кочев изрази недоволство от играта на футболистите си във втората половина на второто полувреме.