Ботев излъга Спартак Плевен в Елитната до 19

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев победи с 2:1 Спартак (Плевен) като гост в мач от 15-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. След двубоя днес "канарчетата" продължават да нямат загуба като гост от началото на сезона.

Първата част започна равностойно, като преобладаваха единоборствата. В 26-ата минута Реджеб Халил откри резултата. В следващите минути "жълто-черните" имаха няколко положения да удвоят преднината си, но не успяха да ги реализират. 4 минути преди края на първата част домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе спасена от Юсеин Ахмедов.

В началото на второто полувреме "спартаклии" стигнаха до равенството, след като разиграха добре коженото кълбо и играч в "синьо" реализира с глава. След попадението играта бе изравнена, като футболистите на Иван Кочев имаха по-чисти голови положения от съперника си. Все пак в 83-ата минута пловдивчани стигнаха до победния гол, който бе дело на Методи Цветков.

"Получи се интересен и двуостър мач. Доволен съм от момчетата, но за пореден път имаме проблеми в завършващата фаза.", заяви след срещата Иван Кочев.

Съставът на Ботев: Юсеин Ахмедов, Димитър Мичков, Любомир Цуцов, Любомир Петров, Стоян Марудов (Николай Андреев), Илиан Христов (Петър Караджов), Константин Атанасов (к), Християн Казаков, Методи Цветков (Антоан Кехайов), Реджеб Халил (Даниел Христов), Костадин Богданов.

В следващия кръг Ботев е домакин на Черно море, като мачът е на 21-ви ноември от 14:30ч в Катуница.