Ботев с класическа загуба от Брестник

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев загуби с 0:3 гостуването си на Брестник в мач от първенството при Юноши Старша "Б" 1993 година. "Канарчетата" създадоха много положения пред противниковата врата, но не съумяха да ги реализират.

Двубоят започна с лек натиск на "жълто-черните", като възпитаниците на Слав Славов отправиха няколко шута към вратата на Брестник, но те бяха неточни. Нелогично на показаното на терена домакините поведоха в резултата, след като играч в "зелено-бяло" се възползва от центриране от корнер. В 44-ата минута резултатът можеше да стане 2:0, но топката срещна напречната греда на Васил Назърян.

След почивката домакините тръгнаха да решават мача и в 52-ата минута удвоиха преднината си, след нов гол с глава. Само 10 минути по-късно резултатът стана класически, като за трети път попадението във вратата на "канарчетата" бе факт, след центриране и удар с глава. В последните минути гостите от Пловдив се опитаха да стигнат до почетно попадение, но нямаха чисто положение и до нов гол в двубоя не се стигна.

Съставът на Ботев: Васил Назърян, Иван Йорджев (Атанас Джеферов), Христо Чобанов, Иван Враджев, Мартин Янков, Веселин Веселинов (Коста Костов), Георги Симидов, Георги Кечев (Антон Авджийски), Димитър Мусев, Иван Чангърлиев, Иван Дичев (Методи Емирски).