Ботев U19 вкара пет на Монтана във втората си контрола в Трявна (галерия)

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев U19 разгроми с 5:0 Монтана във втората си контрола по време на подготвителния лагер в Трявна. Срещата се игра на централния терен в курортния град, а "жълто-черните" се представиха на високо ниво особено през първите 45 минути, когато реализираха четири от попаденията.

Иван Кочев заложи на два състава в двете части, като само Иван Кирев и Петър Тодоров бяха на терена през всичките игрови минути. Участие в спаринга не взеха Валентин Тодоров и Йордан Захариев.

Още в 3-ата минута резултатът бе открит, след като Атанас Пашалиев центрира от ъглов удар, получи се кратко меле и с удар от близка дистанция Димитър Богданов се разписа за 1:0. В 9-ата минута Иван Кирев се възползва от грешка в "синята" отбрана и стреля от 20 метра, а кълбото премина до гредата.

В 21-ата минута Здравко Жилов изведе Милен Златков сам срещу вратаря на Монтана и крилото стреля, вратарят изби, но топката продължи движението си към вратата и Рангел Парасков изпревари защитник, реализирайки за 2:0. В 26-ата минута момчетата на Иван Кочев сътвориха отлична комбинация в половината на "сините", в края на която Петър Чалъков пусна пас в коридор към Иван Кирев, а нападателят останал очи в очи със стража не пропусна - 3:0.

Само 3 минути по-късно резултатът набъбна до 4:0. Здравко Дерменов центрира отдясно, вратарят изпусна топката и Здравко Жилов от няколко метра вкара за 4:0. До края на първата част пловдивчани имаха още няколко добри ситуации за реализиране на гол.

След почивката Иван Кочев пусна в игра нов състав, но въпреки това "жълто-черните" продължиха да държат инициативата, въпреки че по-трудно стигаха до сериозни опасности пред противниковата врата. Вторите 45 минути се играха на електрическо осветление, заради късния начален час на двубоя.

В 56-ата минута Мартин Татаров бе изведен сам срещу стража на тима от Монтана, но ударът му мина покрай страничния стълб. В 80-ата минута Иван Кирев стигна до втория си гол в срещата, след като получи пас от Петко Гешев и остана очи в очи с вратаря на "сините" и след като го преодоля се разписа на празна врата за крайното 5:0.

Последната контрола на "канарчетата" на лагера в Трявна е в четвъртък от 9:30ч. срещу Левски.