Ботев удари Левски на "Герена" в U19 (галерия)

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев постигна великолепна победа с 1:0 при гостуването си на Левски в среща от третия кръг на Елитната юношеска група до 19 година. Мачът се игра на помощния естествен терен на Виваком арена - Георги Аспарухов.

Двата тима направиха равностоен сблъсък, в който чистите голови положения не бяха много. "Канарчетата" стигнаха до победата 4 минути преди края, когато точен бе Милен Златков.

В 4-ата минута Здравко Жилов получи топката в половината на "сините", напредна и след като се озова на чиста позиция можеше да стреля, но се забави и кълбото му бе отнето. В 14-ата минута Димитър Калчев засече от точката на дузпата центриране от ъглов удар, но Димитър Шейтанов се намеси добре и изби.

Секунди по-късно Кристиан Добрев проби отдясно и пробва остро центриране, но то бе уловено от вратаря. След още две минути столичани организираха опасна атака, при която Станислав Иванов бе на отлична позиция в наказателното поле, но не си пое добре топката и Стелиан Ангелов излезе и улови.

В 29-ата минута Добрев пусна хитър пас към Мартин Татаров, но последвалият удар се отклони от защитник. В 41-ата минута домакините получиха спорен фаул в опасна близост до вратата на Ботев и Сонер Полат стреля директно, а Стелиан Ангелов се намеси по най-добрия начин и изби. В последната минута Илия Юруков стреля от 20 метра, но покрай десния страничен стълб.

В началните минути на втората част нито един от двата тима не успя да сътвори нещо интересно в атака. Едва в 60-ата минута Станислав Иванов отне топката от защитата на "канарчетата" и шутира от 20 метра, но по земя и без проблеми за Ангелов.

Секунди по-късно, след изпълнение на ъглов удар, вратарят на домакините се намеси неубедително и последва удар, който бе избит от голлинията. В 63-ата минута Милен Златков и Кристиан Добрев взаимодействаха пред наказателното поле на Левски, след което роденият през 2001 година офанзивен футболист шутира, но на метър от гредата.

В 68-ата минута столичани бяха близо до откриване на резултата. Станислав Иванов получи топката зад гърба на "жълто-черната" отбрана, пусна я покрай излезлия извън наказателното поле вратар Стелиан Ангелов и се насочи към вратата, но точно преди да отправи удар на отличен шпагат се хвърли Димитър Димитров, който предотврати сигурен гол във вратата на "канарчетата".

В 75-ата минута Здравко Жилов пробва удар от 18 метра, топката се отклони от защитник и се насочи към Кристиан Добрев, който в наказателното поле стреля от въздуха, но също в тялото на "син" бранител. В следващите минути "сините" бяха по-активният отбор, като играта се водеше в половината на Ботев.

В 83-ата минута Станислав Иванов центрира отляво и негов съотборник шутира, но над напречната греда. Така се стигна до 86-ата минута, в която "канарчетата" ликуваха. Здравко Жилов пусна отличен извеждащ пас към Милен Златков, крилото овладя и бутна топката покрай вратаря, след което на опразнената врата не пропусна.

В добавеното време "сините" разчитаха на много изсипани топки към наказателното поле на Ботев, но отбраната на пловдивчани се справи по най-добрия начин. В третата минута на продължението след центриране от корнер играч в "синьо" стреля, а Стелиан Ангелов бе на точното място и отрази удара.