Ботев вкара седем на Янтра в U19, Благо Данчев с хеттрик (галерия)

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев постигна безпроблемна победа със 7:0 над Янтра (Габрово) в среща от 10-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Момчетата на Стефан Стоянов прегазиха тотално своя съперник и заслужено стигнаха до крайния успех. През първата част "канарчетата" вкараха пет гола, а след почивката добавиха още две попадения.

В първите минути на срещата стражът на гостите отрази удари на Димитър Тонев и Иво Казаков. В 14-ата минута двамата комбинираха, като Тонев получи в наказателното поле и с мощен удар под гредата се разписа за 1:0.

3 минути по-късно Благовест Данчев отправи удар от средна дистанция, а топката мина под плонжа на вратаря и влетя във вратата за 2:0. В 24-ата минута Благовест Данчев стреля технично от границата на наказателното поле и прати неспасяемо топката в мрежата за 3:0.

В 37-ата минута серията от голове продължи, а Благо Данчев се отчете и с асистенция, след като намери Иво Казаков в наказателното поле, който отблизо покачи на 4:0. В 42-ата минута "седмицата" в "жълто-черния" тим оформи своя хеттрик след красив удар от въздуха от 10 метра.

След почивката ботевистите съвсем логично намалиха оборотите и срещата се доиграваше. В 50-ата минута Димитър Тонев реализира втория си гол за 6:0, а 5 минути по-късно Димитър Пройчев също записа името си сред голмайсторите. В 75-ата минута Иван Василев бе близо до това да се разпише, но разтресе страничната греда.