Ботев победи минимално при набор 97

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев победи с 1:0 Васил Левски в мач от 16-ия кръг в първенството при Деца "Б" 1997г. Двубоят се игра в Катуница, като "канарчетата" имаха пълно превъзходство през целия мач.

През първата част "жълто-черните" изпуснаха няколко положения, като най-деен беше Александър Александров. След почивката възпитаниците на Стоян Димитров подобриха значително играта си, но продължиха да правят пропуски пред противниковата врата.

В средата на второто полувреме Виктор Пенчев премина като на парад през няколко защитника на Васил Левски и с хубав удар откри резултата. След това попадение "канарчетата" продължиха да натискат, но не успяха да стигнат до нов гол.

С тази победа Ботев запази шансове за титлата, като основният претендент Марица победи с 1:0 Брестник като гост.