Ботев 96 с разгромна победа над Славия в София

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев 96 разгроми Славия с 4:1 насред София. "Жълто-черните" изиграха много силен мач, а головете отбелязаха Амир Шериф, Мартин Димитров и Серкан Юсеин /2/.

Двубоят започна отлично за "канарчетата" и още до 10-ата минута те водеха с 3:0. В 3-ата минута Серкан Кадир откри резултата, след като бе изведен сам срещу вратаря. Само 4 минути по-късно след центриране Амир Шериф засече топката във вратата на белите, а само 3 минути по-късно Кадир вкара втория си гол в мача, след като технично прехвърли вратаря. След това силно начало на Ботев славистите върнаха едно попадение чрез Антонио Стоименов. До почивката не паднаха нови голове.

В началото на второто полувреме играчите на Славия претендираха за дузпа, след като Динко Шопов докосна топката с ръка след рикушет, но главният съдия не отсъди нарушение. Добро включване за белите направи Лъчезар Манолов. 10 минути по-късно белите получиха дузпа за игра с ръка на Илия Георгиев в наказателното поле, но пропуснаха наказателния удар, след като футболист в бяло стреля в аут. В последните минути на мача Ботев вкара и четвърти гол, като негов автор беше Мартин Димитров, който реализира от дузпа, отсъдена срещу Амир Шериф.

Съставът на Ботев: Мартин Димитров, Динко Шопов, Рашко Ангелинов, Никола Марин, Радо Трендафилов, Илия Георгиев, Валентин Томов, Гери Димитров, Емил Камберов, Серкан Юсеин, Амир Шериф (Алекс Кунчев, Борис Давидов, Нико Калеев, Валентин Петков, Костадин Георгиев, Иван Ставрев).

Старши треньор: Стефан Стоянов

Съставът на Славия: Светослав Крумов, Стефан Велков, Мирослав Иванов, Алекс Тошев, Майк Кръстев, Емил Стоев, Кристиян Терзийски, Антонио Стоименов, Михаел Илиев, Янис Карабельов (к), Димитър Тодоров (Лъчезар Манолов, Николай Михов, Асен Колев, Роберт Митков, Денис Йорданов, Едуард Мечикян).

Старши треньор: Ивайло Семерджиев