Ботев не допусна изненада срещу Верея в U19

Ботев постигна очаквана победа с 4:0 над Верея (Стара Загора) в среща от 26-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 в "Коматево" и противопостави третия срещу четиринадесетия в класирането.

"Жълто-черните" се постараха интригата да е жива до средата на втората част, след като направиха една дузина невероятни пропуски пред вратата на гостите. Особено през първите 45 минути "канарчетата" се скъсаха да пропускат чисти положения и преди почивката гол не падна.

Резултатът бе открит едва в 71-ата минута, когато точен бе Милко Георгиев. Малко по-късно Здравко Жилов покачи на 2:0, а Ангел Бастунов от дузпа оформи класическия резултат. В заключителните минути вратарят на гостите си отбеляза автогол за крайното 4:0.

В четвъртък Ботев гостува на Лудогорец в отложен мач от 19-ия кръг. Срещата е от 16:00ч. на базата на "орлите" в Разград.