Ботев удари Локомотив на ст. "Пловдив" при U19 (видео)

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев постигна победа с 2:0 над Локомотив в градското дерби от 27-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Срещата се игра на стадион "Пловдив" пред около 150 зрители.

"Канарчетата" бяха далеч по-добрият отбор на терена и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех. През есента "жълто-черните" отново се наложиха над градския съперник, като победиха с 1:0.

Момчетата на Иван Цветанов направиха много силна първа част, но изпуснаха куп положения пред вратата на "смърфовете". На няколко пъти вратарят Павлин Евтимов се намеси решително след удари на Иван Кирев, Милко Георгиев и Ангел Бастунов.

Логичното се случи в 41-ата минута, когато резултатът бе открит. "Жълто-черните" изпълниха корнер на задна греда, където непокрит бе оставен Атанас Ташолов и защитникът с удар от близка дистанция се разписа за 0:1.

Второто полувреме предложи малко по-изравнена игра, но символичните домакини така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Стелиан Ангелов. 20 минути преди края капитанът Петър Чалъков напусна терена след сблъсък с Ангел Бастунов.

5 минути по-късно "канарчетата" стигнаха и до втори гол. Иван Михайлов центрира от свободен удар, а Иван Кирев с великолепен удар от въздуха матира стража на "черно-белите" за крайното 0:2.

По този начин Ботев остава на третото място във временното класиране. В следващия кръг "канарчетата" са домакини на Ботев (Враца).