Ботев разпиля Левски-Раковски за Купата при набор 2002, Слави Шопов с нов хеттрик (галерия)

Ботев разгроми с 5:0 Левски-Раковски в първи четвъртфинал за Купата на БФС при набор 2002. Двубоят се игра на стадион "Раковски" в столицата, а "жълто-черните" взеха отличен аванс преди реванша.

"Канарчетата" имаха затруднения само през първата част, когато не играха по най-добрия начин и трудно стигаха до чисти положения. В 3-ата минута играч на домакините стреляха от 20 метра, но топката мина покрай вратата, като това бе единствената ситуация за гол за "сините".

В 21-ата минута Иво Казаков стреля от свободен удар от 25 метра, но топката мина встрани от вратата. В 24-ата минута "жълто-черните" стигнаха до първата сериозна опасност в мача, след като Петър Итов проби отляво и центрира остро, вратарят изби и стана меле, при което Слави Шопов стреля от 5 метра, но в тялото на защитник пред голлинията.

В 31-ата минута Слави Шопов центрира от свободен удар и Георги Трифонов засече с глава покрай излезлия вратар, но кълбото мина над гредата. В 39-ата минута Слави Шопов стреля опасно от средна дистанция, а топката профуча покрай гредата.

В последната минута на първата част "канарчетата" откриха резултата. Петър Итов получи в наказателното поле на "сините" и стреля, получи се рикошет и след кратко разбъркване топката попадна в Станислав Шопов, който с премерен изстрел от 15 метра изведе ботевистите напред.

Второто полувреме стартира по идентичен начин, като "жълто-черните" ликуваха след само 23 секунди игра. Мартин Русев пусна извеждащ пас към Георги Трифонов, който останал сам срещу вратаря стреля в далечния ъгъл за 2:0.

След почивката пловдивчани подобриха осезаемо представянето си, а положенията пред вратата на столичани летяха едно след друго. В 44-ата минута Иво Казаков стреля от чиста позиция, но прати кълбото високо над гредата.

В 47-ата минута Иво Казаков и Станислав Шопов направиха двойно подаване, след което Шопов овладя в наказателното поле, преодоля защитник и стреля покрай вратаря за 3:0. В 56-ата минута Иво Казаков шутира от малък ъгъл, а топката се отклони от страничната греда и излезе в аут.

След по-малко от 120 секунди ботевистите стигнаха и до четвърти гол. Венцислав Богданов изведе Иво Казаков очи в очи с вратаря на Левски-Раковски, нападателят преодоля стража и на празна врата вкара за 4:0.

В 62-ата минута Слави Шопов стреля от ъгъла на наказателното поле и вратарят изби, а топката попадна в Иво Казаков, който остана сам срещу вратаря, но от няколко метра стреля в тялото му. В 69-ата минута Станислав Шопов шутира от чиста позиция, но покрай страничната греда.

Минута преди последния съдийски сигнал "канарчетата" вкараха пето попадение. Аспарух Славов намери Станислав Шопов в наказателното поле, а капитанът на "жълто-черните" с мощен удар оформи своя хеттрик.

Реваншът между двата тима е на 29.11 в Пловдив.