Ботев тръгна с победа в U17, "канарчетата" с минимален успех над Берое (галерия)

Ботев стартира по възможно най-добрия начин сезона в Елитната юношеска група до 17 години. В среща от първия кръг "канарчетата" се наложиха с 1:0 над Берое на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Мачът бе официален дебют за Петър Пенчев начело на формацията до 17 години, който през лятото се завърна в "жълто-черната" школа. Пловдивчани надиграха тотално своя съперник, но направиха куп пропуски пред вратата на "заралии" и пропуснаха да запишат по-убедителен успех.

Още във 2-ата минута Петър Итов се озова на добра позиция в наказателното поле и стреля, но стражът изби в корнер. 3 минути по-късно Иво Казаков се извиси над всички в наказателното поле и засече с глава, а кълбото мина на сантиметри от страничния стълб.

В 12-ата минута Томислав Георгиев сбърка при изнасяне на топката и нападател в "зелено" напредна и стреля, а Милко Баданов внимаваше и отрази удара. В 22-ата минута Иво Казаков отправи опасен удар от средна дистанция, минал на метър от целта.

В 25-ата минута "жълто-черните" стигнаха до отлична ситуация за гол, след като Атанас Стоименов проби по десния фланг и извади към Иво Казаков, който от 10 метра стреля слабо по земя. 2 минути по-късно Петър Итов получи отличен извеждащ пас и след като навлезе в наказателното поле залъга защитник и стреля, топката се отклони от тялото на бранител и мина в непосредствена близост до страничната греда.

След почивката "канарчетата" продължиха да са далеч по-активният отбор и да имат сериозно териториално превъзходство. В 47-ата минута Ангел Генчев стреля от трудна позиция и въпреки това отправи опасен удар, който профуча покрай десния стълб на вратата на "заралии".

В 51-ата минута Иво Казаков изпълни директно свободен удар, но стражът на гостите, който изигра много силен мач, изби влизащата във вратата топка. Логичното се случи след по-малко от 120 секунди, когато Иво Казаков получи по десния фланг и с мощен удар от 15-16 метра прониза вратаря за 1:0.

В следващите минути головите положения пред двете врати липсваха, като играта се водеше предимно в половината на гостите. В 84-ата минута Томислав Георгиев бе близо до това да отбележи фантастичен гол, след като овладя избита от защитата на Берое топка и стреля красиво от въздуха, а кълбото прелетя на сантиметри над напречната греда.

СТАРТОВИЯТ СЪСТАВ НА БОТЕВ: Милко Баданов, Мерт Салимехмед, Томислав Георгиев, Атанас Чернев, Венцислав Богданов, Мартин Русев (к), Георги Господинов, Иво Казаков, Петър Итов, Атанас Стоименов, Ангел Генчев