Борбен Ботев загуби от Лудогорец в U19 (галерия)

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев (Пловдив) допусна минимална загуба с 0:1 от Лудогорец в среща от 17-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

Двата тима оправдаха очакванията за дерби и направиха много здрав сблъсък. Гостите от Разград пристигнаха в Пловдив с оптималния си състав, като за тази цел подсилиха тима си с футболисти от "Б" отбора на клуба.

През първата част нито един от двата отбора нямаше осезаем превес. В 15-ата минута след центриране от корнер Васил Пунарджиев засече с глава от чиста позиция, но ударът му мина покрай вратата.

3 минути по-късно Петър Караангелов стреля от точката на дузпата, но ударът му се отклони от тялото на бранител в жълто-черно. Така се стигна до 29-ата минута, в която преминалият през школата на "канарчетата" Димитър Митков откри резултата с прекрасно изпълнение на свободен удар от над 25 метра.

В 37-ата минута ботевистите бяха близо до попадение в стил "Тодор Неделев". Тодор Петков получи топката около централния кръг на терена и стреля, кълбото се насочваше под напречната греда, но стражът на гостите се намеси блестящо и изби в корнер.

След почивката момчетата на Стефан Стоянов бяха тотални господари на терена. Гостите приеха играта изцяло в собствената си половина, а пловдивчани имаха огромен превес по отношение владение на топката.

Въпреки това, "жълто-черните" не намериха верния път през сгъстената отбрана на разградчани.В 57-ата минута стражът на гостите прати топката в половината на Ботев и нападател остана сам срещу Марио Усков, но вратарят на "канарчетата" се намеси по най-добрия начин и спаси.

В 66-ата минута Габриел Земярски стреля от свободен удар от границата на наказателно поле, но Дамянов внимаваше и изби в корнер. В заключителните минути ботевистите изпълниха множество фаулове и корнери, но така и не успяха да пратят топката във вратата на Лудогорец.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Марио Усков, Димитър Балинов, Васил Пунарджиев, Тодор Петков, Габриел Земярски, Благовест Данчев, Димитър Тонев (к), Димитър Аврамов, Станислав Работов, Евгени Димитров, Иван Василев (Георги Трифонов, Димитър Пройчев, Атанас Янков)