БОТЕВ СПЕЧЕЛИ ТИТЛАТА В U17, "КАНАРЧЕТАТА" С РАВЕНСТВО В ПОСЛЕДНИЯ ШАМПИОНАТЕН МАЧ

Юношите на Ботев (Пловдив) прегърнаха купата в Елитната юношеска група до 17 години. В среща от последния 30-ти кръг, която беше без значение за крайното класиране, "канарчетата" завършиха наравно 1:1 с Лудогорец.

Двубоят се игра на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912". Двата тима направиха приятен за наблюдаване сблъсък с доста положения и пред двете врати.

"Жълто-черните" откриха резултата в 29-ата минута, когато Атанас Чернев получи в наказателното поле и с премерен удар прати топката в мрежата. Разградчани стигнаха до равенството в 66-ата минута с гол на родения през 2003 година Стефан Статев.

След края на мача ботевистите вдигнаха спечелената по безапелационен начин шампионска титла. В изиграните 30 кръга водените от Петър Пенчев и Димитър Пашев "канарчета" записаха 25 победи, 4 равенства и допуснаха едва едно поражение.