Ботев разпиля Верея с 10:0 в U19, Иван Василев избухна с пет гола (ГАЛЕРИЯ)

Ботев (Пловдив) разгроми с 10:0 Верея (Стара Загора) в среща от 6-ия кръг на U19. Двубоят се игра на естествен терен №1 на "Футболен комплекс Ботев 1912".

"Канарчетата" тотално надиграха своя съперник, а над всички бе Иван Василев, който реализира пет попадения. След 1-годишно лечение на контузия в игра се завърна офанзивният футболист Емил Колев.

Още в 30-ата секунда Иван Василев откри резултата, а след 2 минути Василев реализира и второто си попадение. Шоуто на голаджията продължи в 23-ата минута, когато останал сам срещу вратаря оформи своя хеттрик.

В 38-ата минута Иво Казаков също записа името си сред голмайсторите за 4:0. В 42-ата минута "канарчетата" получиха право да изпълнят дузпа, но ударът от бялата точка на Емил Колев бе спасен от вратаря.

През втората част момчетата на Петър Пенчев и Димитър Пашев продължиха да редуват атака след атака към вратата на старозагорци. В 57-ата минута Иван Василев реализира четвъртия си гол, а 5 минути по-късно Георги Трифонов вкара за 6:0

В 64-ата минута се стигна до най-красивия момент в двубоя, когато Иван Василев овладя на 30 метра от вратата и с прекрасен удар от въздуха матира вратаря за 7:0. В 71-ата минута отлична атака с едно докосване изведе Стефан Попов на чиста позиция и атакуващият играч шутира, а кълбото се отклони от напречната греда.

В рамките на пет минути, между 80 и 85 минута, Димитър Тонев записа две попадения на сметката си. Крайният резултат бе оформен в 89-ата минута, а автор на последното попадение стана Венцислав Богданов.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Мартин Панев, Станислав Работов, Габриел Земярски, Димитър Балинов, Димитър Пройчев, Георги Господинов, Димитър Тонев, Емил Колев, Атанас Стоименов, Иво Казаков Иван Василев (Георги Трифонов, Стефан Попов, Мартин Русев, Венцислав Богданов)