Ботев U19 удари Черно море във Варна в мач с осем гола

Ботев (Пловдив) постигна забележителна победа с 5:3 при визитата си на Черно море в среща от 8-ия кръг на U19. Двубоят се игра на стадион "Корабостроител" в морската ни столица.

"Канарчетата" направиха страхотно първо полувреме, в което се оттеглиха на почивката с три гола аванс. С по едно попадение се отчетоха Димитър Тонев, Георги Трифонов и Иван Василев.

В самото начало на втората част домакините върнаха едно попадение, но Атанас Чернев възстанови трите гола преднина на пловдивчани. Последваха силни минути за варненци, в които "моряците" вкараха две попадения във вратата на Милко Баданов.

По този начин в заключителните минути пред вратата на Ботев се изрази сериозен домакински натиск, но "канарчетата" успяха да удържат преднината си. Малко преди края Георги Господинов с прекрасен гол от центъра на терена фиксира крайния резултат.