Драма с десет гола в U17 и лесен успех в U15 за Ботев срещу Национал

Юношите на Ботев (Пловдив) постигнаха две победи над Национал (София) в срещи от U17 и U15. Двубоите се играха на изкуствения терен на НСА в София.

При U17 двата тима направиха истински голов трилър, завършил с успех с 6:4 за "канарчетата". През първата част "жълто-черните" имаха аванс от 3:1, а след почивката той набъбна до 5:1. Последва бърза размяна на голове, а в самия край домакините вкараха още два гола. С хеттрик за Ботев се отличи Никола Илиев,  две попадения добави Никола Гелин, а един гол вкара Пламен Цончев.

При U15 срещата премина далеч по-спокойно и ботевистите взеха успех с 3:0. През първото полувреме Мартин Пенчов вкара с красив удар от далечна дистанция, а след почивката с идентичен гол се отчете Мариан Иванов. В самия край на срещата Мартин Драганов оформи крайния резултат.