Събития

ГОЛ
      Изиграни минути

Снимки от мача

Ботев разгроми Локо Пд с 5:0 в отложен мач от 6-ия кръг на първенството при Юноши младша възраст 1995/1996 година. След тази победа "канарчетата" се утвърдиха като есенен водач в класирането.

Двубоят започна равностойно, като "жълто-черните" бяха малко по-активният отбор на терена в Куртово конаре. В 25-ата минута Валентин Томов центрира от фаул и връхлитащият Илия Георгиев заби топката в мрежата на "смърфовете" за 1:0. Малко по-късно Валентин Томов също се разписа, след като разстреля вратаря на "черно-белите" с удар от ъгъла на наказателното поле. Секунди преди края на първата част Динко Шопов прати за трети път топката в мрежата на Георги Ставрев.

В началото на второто полувреме "железничарите" започнаха по-активно и в 55-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, която бе спасена от великолепния в този мач Мартин Димитров. В 65-ата минута Илия Георгиев центрира към Емил Камберов, който направи 4:0 и сложи точка на интригата. Последният гол в срещата бе реализиран от Радо Трандафилов, който засече от воле центриране на Динко Шопов.