Събития

Изиграни минути
      Допуснати голове

Снимки от мача

Ботев загуби с 0:1 от Векта в мач от първенството при Юноши младша възраст 1995/96 година. Това е първа загуба за "канарчетата" от началото на сезона.

Първото полувреме бе равностойно, като "жълто-черните" имаха лек превес. Въпреки това в 30-ата минута "черно-белите" откриха резултата чрез Христо Димитров, който засече топката с глава в мрежата на Мартин Димитров.

В началото на втората част отново играта бе равностойна. В последните 15 минути възпитаниците на Стефан Стоянов натиснаха своя съперник и в 67-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, която бе пропусната от Мартин Димитров. Само 6 минути по-късно след удар с глава на Браян Марков топката срещна гредата на домакините. До края на срещата "черно-белите" запазиха преднината си и по този начин добавиха 3 точки към актива си, с които се върнаха в борбата за титлата, след като бяха изостанали от водачите.

"Доволен съм от момчетата, имахме своите положения, но не успяхме да ги реализираме. Основната цел за нас тази година е Купата на България.", заяви Стефан Стоянов след края на срещата.