Допуснати голове
      Изиграни минути
        ГОЛ

Снимки от мача

Ботев разгроми с 6:1 Брестник-2 в мач от последния 11-и кръг в първенството при Юноши младша възраст 1995/96 година. На "канарчетата" им предстои да изиграят 2 отложени срещи - срещу Родопа и Локо Пд.

"Канарчетата" владееха инициативата през цялото време и заслужено спечелиха мача. Резултатът бе открит още в 3-ата минута, когато играч на гостите си отбеляза автогол. В следващите минути футболистите на Ботев направиха куп пропуски пред противниковата врата. В 35-ата минута Васил Кирков удвои преднината на "жълто-черните", а в заключителните секунди на полувремето Емил Камберов оформи класическото изражение на резултата.

Втората част отново започна с натиск на ботевистите. В 50-ата минута Веселин Тодоров отбеляза най-красивото попадение в срещата, след като прехвърли вратаря на гостите с удар от около 30 метра.В 70-ата минута Валентин Томов също записа името си сред голмайсторите, след като се възползва от центриране в наказателното поле на Брестник. 5 минути по-късно отново Томов бе точен, след точно реализирана дузпа. Почетното попадение за гостите падна в заключителните секунди на срещата.