ГОЛ
      Допуснати голове
        Изиграни минути

Снимки от мача

Ботев и УФК Васил Левски завършиха наравно 1:1 в мач от предпоследния 13-ти кръг при Деца "А" 1997 година. Двубоят се игра на стадиона в село Куртово Конаре при перфектни условия.

Срещата започна равностойно, като играта бе предимно в центъра на терена. При една на пръв поглед безобидна атака в 14-ата минута футболист в "червено" стреля към Стамен Бояджиев, вратарят на "канарите" не реагира добре и топката се оплете в мрежата.

В следващите минути "жълто-черните" се опитаха да натиснат своя съперник и в 28-ата минута след центриране се получи меле в наказателното поле на домакините от Васил Левски и най-съобразителен се оказа Борис Тютюков, който с удар отблизо изравни.

След почивката доминацията на възпитаниците на Тодор Зайцев бе пълна, като футболистите в "червено-бяло" рядко минаваха в центъра. В 50-ата минута Павел Муратев уцели гредата, а при добавката Борис Тютюков прати топката далеч над вратата. 5 минути по-късно Борис Тютюков проби добре и пусна към Павел Муратев, който с петичка би покрай вратаря, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб.

До края на срещата "канарчетата" опитаха да стигнат до победно попадение, но не успяха да създадат чисто голово положение. Най-сериозната ситуация за Спортното през втората част бе в 53-ата минута, когато след корнер футболист в "червено" засече топката с глава, но Стамен Бояджиев се намеси отлично и изби.