Изиграни минути
      ГОЛ
        Допуснати голове

Снимки от мача

Ботев победи с 2:1 Спартак Пд в дербито на 20-ия кръг в първенството при набор 98. Мачът се игра на стадиона в село Катуница. От състава на "жълто-черните" липсваха Васил Христозов и Венци Арабаджиев.

В 17-ата минута Йосиф Табаков с диагонален удар в долния ляв ъгъл на вратата на "гладиаторите" откри резултата. След това попадение "канарите" продължиха да държат инициативата, но до края на полувремето не паднаха нови попадения.

В началото на втората част домакините получиха дузпа, която бе реализирана. В 50-ата минута Константин Костов с хубав удар в долния десен ъгъл отново изведе "жълто-черните" напред. В заключителните 10 минути Илиян Атанасов направи 2 невероятни пропуска на празна врата.