Репортаж от мача: Зима 2012 - Сряда, 16 Ноември 2011 - 14:00 h

Час: 14:00 h
Краен час: 15:30
Стадион: Хаджи Димитър

Снимки от мача

Ботев и Сливен завършиха 3:3 в контролна среща при набор 1997 година, която се игра в града на 100-те войводи. Мачът бе изключително интересен и бе съпроводен от множество обрати в резултата.

Двубоят започна отлично за "канарите" и още във втората минута Павел Муратев се разписа за 1:0. В следващите минути играта се поизравни. В 20-ата минута Павел Муратев остана сам срещу вратаря, но пропусна. Малко по-късно удар на Александър Александров се удари в гредата. 1 минута преди края на първата част домакините получиха право да изпълнят дузпа и тя бе реализирана.

След почивката играта продължи да бъде равностойна, но в 50-ата минута "войводите" поведоха, след като се възползваха от груба грешка в защитата на пловдивчани. Възпитаниците на Тодор Зайцев не се предадоха и в следващите 10 минути обърнаха резултата ,след като точни бяха Павел Муратев и Иън Райчев. В заключителните секунди на срещата домакините стигнаха до равенството, като при гола останаха съмнения за засада.