Репортаж от мача: Зима 2012 - Сряда, 22 Февруари 2012 - 13:00 h

Час: 13:00 h
Краен час: 14:45
Стадион: Изкуствен терен, ст. Берое, Стара Загора

Снимки от мача

Ботев U19 победи Берое U19 с 2:0 в контролна среща, играна на изкуственото игрище до стадион "Берое" в Стара Загора. В събота "канарчетата" излизат срещу Левски U19 в последна контрола преди началото на сезона.

Двубоят под Аязмото започна силно за пловдивчани и във втората минута Анатоли Киков удари греда. През първата част играта бе равностойна. В средата на полувремето играч в "зелено" остана сам срещу Ахмед Каджъбашев, но стражът на "жълто-черните" спаси.

След почивката "канарите" взеха инициативата в свои ръце, като домакините трудно стигаха до вратата на пловдивчани. В 76-ата минута след самостоятелен пробив Методи Цветков откри резултата, след хубав удар по диагонала. Само 7 минути по-късно Християн Казаков също се разписа, след заучено изпълнение на пряк свободен удар.

"Доволен съм като цяло в тактическо отношение. В мача днес използвах 21 футболисти, от които 7 нови. Това е първата ни контрола от над месец насам. Момчетата се стараят, но не всички ще намерят място в групата, която ще играе през втория полусезон.", заяви наставникът на "жълто-черните" Иван Кочев.

Съставът на Ботев през първото полувреме: Ахмед Каджъбашев, Георги Нихтянов, Любомир Цуцов, Радослав Терзиев, Даниел Манджуков, Константин Атанасов, Николай Пачев, Анатоли Киков, Димитър Димитров, Георги Стефанов, Антоан Кехайов.

Съставът на Ботев през второто полувреме: Юсеин Ахмедов, Йордан Дочев, Димитър Мичков, Радослав Терзиев, Николай Андреев, Петър Караджов, Константин Атанасов, Християн Казаков, Методи Цветков, Даниел Христов, Кристиян Кънев.