Ботев падна от Векта при юношите до 17 (снимки)

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев загуби с 1:2 от Векта в мач от 24-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на стадиона на Векта в пловдивския квартал Кючук Париж.

Срещата започна равностойно, но в 20-ата минута след грешка на Петър Начев футболист в "черно-бяло" отблизо откри резултата. Последваха силни минути за "канарите", които създадоха няколко добри положения, но не успяха да ги реализират.

През втората част доминацията на възпитаниците на Георги Андонов продължи и в 60-ата минута Валентин Томов нахлу добре в наказателното поле на Векта и бе фаулиран, а главният съдия отсъди дузпа, която бе реализирана от Христо Карачански.

След това попадение играта се поизравни и когато всички очакваха двубоят да завърши наравно, в 78-ата минута вратарят на "жълто-черните" Петър Начев и Христо Карачански не се разбраха при една изсипана топка, стражът се опита да избие, но топката се удари в крака на капитана на "канарите" и влезе в мрежата.

Съставът на Ботев: Петър Начев, Даниел Динов, Дисислав Държиков, Христо Карачански (к), Васил Тодоров, Серкан Юсеин, Валентин Томов, Христо Янчев, Васил Петров (50` Боримир Карамфилов), Гери Димитров (60` Петър Златански), Костадин Ролев.