Ботев 96 премина и през Марица, на 1 мач от шампионската титла

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев разгроми с 5:0 Марица в мач от 12-ия кръг в първенството на Деца "А" 1996 година. "Канарчетата" доминираха през целия двубой и заслужено спечелиха 3-те точки.

Още до 10-ата минута резултата беше 2:0. В 4-ата минута се разписа Валентин Томов, а само 6 минути по-късно домакините си отбелязаха автогол. До края на полувремето паднаха още 2 гола, като тяхни автори бяха Емил Камберов и Гери Димитров.

След почивката в състава на Ботев бяха направени много промени и това повлия на играта, като "жълто-черните" намалиха оборотите. Все пак, в средата на втората част, Илия Георгиев вкара последното попадение в мача.

С тази победа възпитаниците на Стефан Стоянов се доближиха само на 1 победа от титлата при набор 96. В следващия кръг Ботев е домакин на Векта, които са на второ място.