Без изненади в групата на Ботев за гостуването на Левски

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев гостува на Левски в мач от 22-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят е на 05 април (събота) от 15:00ч. на едно от помощните игрища на ст. "Георги Аспарухов" в София.

През есента "канарчетата" победиха с 1:0 "сините" в Коматево. Единственото попадение в срещата реализира Атанас Куманов, след като засече топката с глава в мрежата на столичани в 55-ата минута.

Наставникът на "жълто-черните" Петър Пенчев определи група от 18 футболисти, която ще пътува за София. В нея не попадна защитникът Георги Купенов, който все още не е напълно възстановен от контузията си.

В класирането Левски е на трето място с 44 точки, колкото има и вторият Литекс. Ботев е на четвърта позиция с 3 точки по-малко от "сините". В последния кръг пловдивчани записаха служебна победа с 3:0 над Пирин 2001, докато левскарите стъпиха накриво и завършиха 1:1 при визитата на Берое.