Сезонът на Ботев 2000 в цифри

Е-мейл Печат ПДФ

Децата на Ботев от набор 2000 спечелиха първенството за Деца "Б" 2000, след изключително силен втори полусезон. Възпитаниците на Александър Николов спечелиха всичките си срещи след нова година и завоюваха първото място.

На второ място, с равен точков актив, остана отборът на "Ботев-2002", като "канарчетата" имат предимство в преките двубои. Трети остана тимът на Локомотив (Пловдив), а топ 5 допълват Спартак (Пловдив) и Левски (Карлово).

В 18-те си мача "жълто-черните" записаха 17 победи и 1 загуба. Най-изразителният успех дойде при домакинството на Марица - 16:0, а единственото поражение бе нанесено от "Ботев-2002" с 1:2. "Канарчетата" са отбелязали общо 97 гола, което в цифри това са впечатляващите над 5 гола на мач. Ботевистите са запазили мрежата си суха в цели 16 срещи, което означава, че едва два тима са успяли да се разпишат в "жълто-черната" врата.

Голмайстор на тима за сезон 2013/2014 е Георги Павлов с 16 попадения, като средно той се разписва на всеки 42 минути игра. Челната тройка допълват Борис Емилов с 13 гола и Желязко Калинов с 12 гола. Най-много изиграни минути има защитникът Антонио Ангелов - 1015 минути. В топ 3 попадат капитанът Иван Караиванов с 955 минути и полузащитникът Димитър Димитров с 901 минути.