Сезонът на Ботев U17 в цифри

Е-мейл Печат ПДФ

Юношите на Ботев завършиха на трето място в Елитната юношеска група до 17 години. "Канарчетата" направиха силен сезон, като загубата на точки в мачове с на пръв поглед по-леки съперници ги лиши от по-предно класиране.

В 30-те изиграни мача "жълто-черните" записаха 19 победи, 6 равенства и 5 загуби, с което събраха актив от 63 точки. 12 от победите бяха постигнати в Пловдив, а останалите 7 при гостуванията. В домакинските си срещи Ботев се представи изключително силно, като ботевистите спечелиха 12 от мачовете, а в 3 завършиха наравно, като нито един гостуващ отбор не си тръгна с трите точки от Коматево.

Пловдивчани са реализирали общо 55 гола, което в цифри означава малко под 2 гола на двубой.В дефанзивен план "канарчетата" направиха изключително добро представяне. Ботевистите са на второ място в класацията по допуснати голове, като са инкасирали едва 22 попадения. Лидер в класацията е шампионът Лудогорец, който е допуснал 16 гола. Освен това, в 17 от двубоите момчетата на Иван Цветанов и Петър Пенчев са запазили мрежата си суха.

Най-изразителната домакинска победа дойде в последния кръг, когато Ботев разгроми с 8:0 Монтана. Най-убедителната победа извън Пловдив бе в Севлиево срещу Видима - 4:0. Най-голямото си поражение ботевистите допуснаха при визитата на Лудогорец в 27-ия кръг, когато загубиха с 0:4.

Голмайстор на тима за сезон 2013/2014 е Виктор Пенчев, като осмицата на "жълто-черния" тим реализира 16 гола. На второ място остана роденият през 1998 година Йосиф Табаков с 8 гола, а тройката допълва крилото Борис Тютюков, който е отбелязал 7 попадения. С най-много изиграни минути е вратарят Стамен Бояджиев - 2240 минути. На второ място е защитникът Атанас Куманов с 2122 игрови минути, а топ3 завършва Димитър Хубинов с 2013 минути.

Ето как изглежда единайсеторката на Ботев по брой изиграни минути (в скоби са посочени изиграните минути от футболиста):