Ботев загуби от Литекс в Елитната до 17

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев загуби с 0:2 от Литекс в мач от 25-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на терена в село Маноле при отлични условия.

"Канарчетата" владееха инициативата почти през цялата среща, но две фрапантни грешки в защита ги лишиха от победата. В 20-ата минута Костадин Ролев остана сам срещу стража на "оранжевите", но пропусна. 10 минути по-късно, след дълъг пас от половината на ловчанлии, защитата и вратарят на Ботев не се разбраха и топката бе открадната от футболист на гостите, който на празна врата откри резултата.

След почивката възпитаниците на Георги Андонов продължиха да бъдат по-дейни. На три пъти футболист в "жълто-черно" оставаше сам срещу вратаря на Литекс, но така и не успя да го преодолее. 10 минути преди края на срещата "оранжевите" стигнаха до второ попадение, което бе абсолютно копие на първото - дълга изсипана топка, неразбирателство между отбраната и вратаря на Ботев и състезател от Ловеч вкара на празна врата.

"Като цяло съм доволен, играхме стабилно в защита, като изключим двете грешки. Не позволихме на съперника си да владее трайно топката, стояхме добре и по фланговете.", заяви след срещата треньорът на пловдивчани Георги Андонов.

Съставът на Ботев: Петър Начев, Даниел Динов, Георги Аспарухов (к), Христо Карачански, Васил Тодоров, Йордан Томов (50` Емил Генов), Валентин Стамболиев, Дойчин Петров (60` Петър Петков), Васил Петров, Боримир Карамфилов (60` Иван Андреев), Костадин Ролев (75` Петър Златански).