Сезонът на Ботев 97 в цифри

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев стана шампион в първенството при Деца "А" 1997 година. "Канарчетата" отвяха съперниците си и завършиха сезона с 13 победи, 1 равенство и 0 загуби при забележителната голова разлика от 67:1.

Двама футболисти си поделиха голмайсторския приз - Виктор Пенчев и Борис Тютюков отбелязаха по 16 гола. На трето място остана Павел Муратев с 8 попадения, а с едно по-малко е Иън Райчев.

С най-много изиграни минути за сезон 2011/2012 е Борис Тютюков, който има записани 855 минути. С 5 минути по-малко е Виктор Пенчев, а челната тройка допълва Самер Шариф с 840 минути.

"Канарчетата" са отбелязали общо 67 гола в 14 мача, което прави средно по над 4,5 гола на двубой. Най-изразителната си победа възпитаниците на Тодор Зайцев постигнаха над Левски (Карлово) - 11:0. На второ място по изразителност са победите с по 10:0 над Родопа и Спартак Пд.

Пловдивчани са вкарали 36 гола като гост и с 5 попадения по-малко като домакин. Единственото равенство бе срещу състава на УФК "Васил Левски" - 1:1.

Във вратата си "жълто-черните" получиха едва едно попадение, като записаха 13 сухи мрежи.