Ботев взе два гола преднина над Черно море след първия мач за Купата при набор 2006

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев (Пловдив) взе добър аванс и се наложи с 2:0 над Черно море в първи осминафинал за Купата при набор 2006. Двубоят се игра на стадион "Корабостроител" във Варна.

И двете попадения за ботевистите паднаха през първата част. В 15-ата минута Симон Стоянов стреля отляво, вратарят се намеси неубедително и топката влетя във вратата за 1:0.

10 минути по-късно Мартин Ситев отбеляза втори гол със страхотен удар от далечна дистанция. След почивката ботевистите бяха близо и до трети гол, но направиха няколко пропуска.

Домакините се отчетоха с удари от средна дистанция, които не затрудниха Георги Гергинов. Реваншът между двата тима е на 6.11 на "Футболен комплекс Ботев 1912".