Ботев с трудна победа над Пирин 2001 в Елитната до 19 години

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев победи с 1:0 Пирин 2001 в двубой от 30-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 години. По този начин "канарчетата" продължиха да са в горната част на класирането , като заемат 5-то място.

Срещата на стадиона в Маноле започна равностойно, като през първата част и двата отбора имаха своите шансове, но ги пропиляха. Най-чистата възможност за "зелените" дойде след груба грешка в "жълто-черната" отбрана, след която играч от Благоевград остана сам срещу Росен Андонов и се опита да го прехвърли, но топката мина над вратата.

След почивката пловдивчани доминираха тотално. В 50-ата минута след добра атака отдясно Методи Цветков проби, навлезе в наказателното поле , преодоля половината отбор на Пирин и пусна към Валентин Веселинов, който пое отлично и с удар от точката на дузпата прати топката в обратния ъгъл, като по този начин откри резултата. В следващите минути възпитаниците на Иван Кочев изтърваха още няколко добри възможности, като само липсата на концентрация в завършващия удар ги лиши от втори и трети гол.

Съставът на Ботев: Росен Андонов (88` Юсеин Ахмедов), Йордан Дочев, Радослав Терзиев, Димитър Мичков, Любо Петров, Християн Казаков, Константин Атанасов (к), Кристиян Кънев (45` Данаил Йорданов), Лъчезар Ангелов, Методи Цветков, Валентин Веселинов (82` Николай Пачев).