Ботев удари Асеновец в Асеновград при набор 98 (снимки)

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев победи с 2:0 Асеновец в мач от отложения 22-и кръг в първенството при Деца "Б" 1998 година. Двубоят се игра на стадион "Шипка" в Асеновград, като състоянието на терена бе изключително лошо.

Срещата започна нервно, като идвата отбора правиха доста грешки и нямаше чисти голови положения. Домакините отправиха 2-3 опасни удара по посока вратата на Стамболийски, но стражът на "канарите" ги спаси. В 18-ата минута Любослав Лучев изведе Йосиф Табаков сам срещу вратаря на Асеновец, но той стреля покрай десния страничен стълб.

60 секунди по-късно Венци Арабаджиев направи уникален пропуск, който рядко се вижда по футболните терени. Нападателят на "жълто-черните" получи пас зад защитата на Асеновец, преодоля вратаря и от 3 метра на абсолютно празна врата прати топката в аут. В 20-ата минута Халибрям Кармаджъ стреля от 20 метра към вратата на Стамболийски, но топката мина на метър от дясната греда.

След почивката "жълто-черните" започнаха по-активно и в 42-ата минута Йосиф Табаков излезе сам срещу Халил Мюмюн, но отново стреля неточно. От своя страна домакините имаха няколко опасни центрирания от статични положения, които обаче не затрудниха сериозно защитата на Ботев. В 53-ата минута Любослав Лучев получи пас зад защитата на Асеновец и останал очи в очи с вратаря откри резултата.

Домакините се опитаха да изравнят, като Димитър Стамболийски извади няколко добри шута от фаул. В 60-ата минута Любослав Лучев получи топката на границата на наказателното поле и с хубав параболичен шут покачи на 2:0, като по този начин сложи точка на интригата. До края на срещата и двата отбора нямаха чисти голови положения.

Съставът на Ботев: Димитър Стамболийски, Николай Гарев (62` Димитър Димитров), Васил Христозов, Атанас Ташолов, Александър Главнов (к), Петър Чалъков (35` Васил Василев), Костадин Бекяров, Константин Костов (20` Георги Чукалов), Йосиф Табаков, Венци Арабаджиев (45` Петър Йончев - 68` Илиан Атанасов), Любослав Лучев.