Ботев разгроми с 4:0 Локо на Лаута при набор 98

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев разби с 4:0 Локо Пловдив в дербито от 25-ия кръг в първенството при Деца "Б" 1998 година. С тази победа "жълто-черните" запазиха лидерската си позиция в класирането.

Двубоят започна отлично за възпитаниците на Румен Байрев и до 8-ата минута резултатът бе 2:0 за "канарите", след голове на Йосиф Табаков и Георги Чукалов. Ботевистите продължиха да натискат своя съперник, но направиха куп пропуски пред противниковата врата.

След почивката доминацията на "жълто-черните" продължи и те отбелязаха още две безответни попадения, които бяха дело на Васил Василев и голмайсторът на тима Любослав Лучев. По-сериозните опасности за "черно-белите" се получиха след статични положения, но отбраната на Ботев се справи с тях.

Съставът на Ботев: Димитър Стамболийски, Николай Гарев (57` Димитър Димитров), Атанас Ташолов, Васил Христозов, Александър Главнов (к), Петър Чалъков (50` Константин Костов), Георги Чукалов (47` Васил Василев), Костадин Бекяров, Любослав Лучев (64` Илиан Атанасов), Венцислав Арабаджиев (55` Петър Йончев), Йосиф Табаков.