Ботев загуби от Раковски в зрелищен мач

Е-мейл Печат ПДФ

Ботев загуби с 2:3 от Раковски в мач от 27-ия кръг при Юноши младша възраст 1994/95 година. "Канарчетата" водеха до почивката, но допуснаха гостите да обърнат резултата и да си тръгнат с 3-те точки от Куртово Конаре.

Още в 3-ата минута Сезгин Четин откри резултата за "канарчетата". След това попадение домакините продължиха да натискат своя съперник и до 12-ата минута Васил Петров и Сезгин Четин останаха на два пъти сами срещу вратаря на домакините, но пропуснаха. След средата на първата част гостите се поокопитиха и изравниха играта, но нов гол до почивката не падна.

В началото на второто полувреме футболистите на Раковски взеха инициативата в свои ръце и само за 20 минути отбелязаха три безответни попадения във вратата на Станислав Попов. "Жълто-черните" опитаха да се върнат в мача и стигнаха до един гол, дело на Васил Петров. В последните 2 минути Емил Геров и Дойчин Петров направиха пропуски пред вратата на Раковски.

В следващия кръг Ботев гостува на Родопа. Двубоят е в неделя, от 11:00ч. и ще се играе в Смолян.